Make your own free website on Tripod.com

Kutsal Ritüel

Arka Planlar

1-*** ölüm üzerine yaptığı araştırmalarda sırasında Morgdaki arkadaşı Robert’dan garip bir telefon alır. Telefonda Robert yeni bir ceset geldiğini ama cesedin normal bir ölümle ölmediğini söyler. Ölünün kalbi vücudunda hiçbir darp,yara olmadan parçalanmıştır. Ve Alper’den yardım ister. Alper bunu üzerine yardım için morga gider.

2-*** adli tıpta biyoloji uzmanı olarak çalışmaktadır. Bir gün nöbetçiyken Polis arar ve onu morga çağırır. Garip bir ölüm olduğundan zehir yada virüs ihtimalini sorgulamasını ister.

Bölüm 1

Morg

Morg şehir hastanesinin –2 zemin katındadır. İki tane morg vardır. Birincisi kullanılmakta ikincisi ise depo olarak kullanılmaktadır. Morgun bilinen bir girişi vardır ama aslında ikinci bir giriş zeminin altındaki eski tünellere gider. Tüneller eskiden sığınak olarak tasarlanmış ama hiç kullanılmamıştır. Eğer karakterler buraya girerlerse 3 çıkışlı bu tünelde şunlar olabilir;

1-Severs’ların gizli sığınakları.

2-Eskiden işkence odası olarak kullanılan bir oda(Buranın bir miti var)

3-St.Dominik kilisesine çıkan bir tünel.

Diğer çıkışlar. 1-Park 2- Bir sokak aralığı ve kilise

Morgda çalışan hasta bakıcı Scholar’lar ile işbirliği içindedir. Eğer karakterler bunu bulurlarsa ve konuşturabilirlerse Hastanenin bir deney yeri olarak kullanıldığını çözeceklerdir.

Morg Puzzelları

1.Puzzel

Morgun içinde hastanın yanında bir adet resim kumaşı bulurlar. Kumaş hastanenin Başhekiminin odasında ki resmin sağ alt köşesinden düşmüştür. Eğer Baş hekimin çekmecelerini karıştırırlarsa bir tutam toz bulacaklardır. Eğer bu tozu resimin üzerine sürerlerse bir söz açığa çıkacaktır. Bu söz severs bölümüne giriş için gerekli paroladır.

Söz şöyledir “Arz im perz” (Bölüm Severs)Alper severların ritüel kitabını çaldıklarını bilmektedir.

2.Puzzel

Eğer depoya girerlerse küçük bir çocuğun ayak izlerini göreceklerdir. Bu izler bir duvar dibinde bitmektedir. Eğer kapının yanında ki yerde duran zili çalarlarsa duvardan kız çıkacak ve önlerinde bir ölüm sahnesi yaşanacaktır. Öldüren adam hademedir. Ama onu suçlamaları için bir delil gerekmektedir. Delil ise duvarın içinde saklıdır. Duvarı açmak için duvar üzerindeki duvar kağıdını sökmeleri ve arkasından çıkacak olan tahta paravanı kırmaları gerekmektedir. Paravanın arkasında mumyalaşmış olan kızın cesedini yanında bir satır ve üzerinde St.Dominik yazan bir haç görürler. Satırın üzerinden parmak izlerini alırlarsa hademeyi yakalarlar. St.Dominik ise bir kilisenin adıdır.

3.Puzzel

Röntgen odasında eğer röntgen aletini duvarda kullanırlarsa duvarda bir şekil belirmektedir. Bu şekil Scholar’ların dini bir sembolüdür. Ve odada olanları izlemelerini sağlar. Karakterler bunu bozarlarsa dipten bir çığlık duyacaklardır.

Bölüm 2

St.Dominik Kilisesi

Buraya tünellerden geldilerse kilisenin altındaki eski bir engizisyon mahkemesi benzeri bir yere çıkacaklardır. Sağda ve solda işkence aletleri göreceklerdir. Bu bölüm tahta bir paravanla kapatılmıştır ve eğer paravanı açıp kilisenin içine girerlerse Kilere çıkacaklardır. Kiler mutfağa açılmaktadır. Buradan da Baş rahip Edward ile konuşabilirler. Edward kiliseden bir çalışanın öldüğünü bilmektedir. Ve eğer isterlerse adamın odasını açtırabilirler. Gift bu kilisede kalmaktadır Edward bir Angelic’tir ve gifti korumaktadır.

1.Puzzel

Burada yakın zamanda çocukların kaybolduğunu öğrenirler. Yetim hanede yapılabilecek çok kısa bir araştırmanın ardından kaybolan çocukların kaldığı yatakhanede bir rahibe ait boyunluk bulurlar. Boyunluğun arksında George yazmaktadır. Baş papazdan kim olduğunu öğrenirler ve George’nin çatı katında ki odasına giderler. Geroge odada yoktur.Ama odada bir kapı açıktır ve bir merdiven yukarıya doğru tırmanmaktadır. Yukarı çıkarlarsa bir gargoyle’nin başında ayakta duran bir adam görürler. Adam ağlamaktadır. Eğer konuşurlarsa Scholarların onu büyülediğini ve zorla çocuklarını! Kaçırttığını söylerler. Adam bir sübyancıdır ve en sevdiği sevgilisini scholarlara vermiştir scholarlarda onu Gargoyle yapmışlar ve kilisenin çatısına yerleştirmişlerdir. Adam acı içerisinde ya intihar eder yada onlara bir anahtar verir. Anahtar üniversitenin deposunun altında ki bir kapağı açar. Bu kapak Scholarların mabedine ilk giriştir. Adam ölmeden önce sadece üniversite diyebilir.

2.Puzzel

Eğer baş rahibin odasına girerlerse orada duvara yapışık bir heykel göreceklerdir. Heykel sanki duvardan çıkarcasın elini ileri atmıştır. Eğer baş rahibin dolabını açarlarsa orada bir sıvı bulacaklardır. Sıvıyı heykele dökerlerse heykel canlanacak ve duvardan çıkacaktır. Duvarda bir delik açılacak deliğin arkasında da bir oda görünecektir. Odaya girerlerse orada uyuyan bir kız göreceklerdir. Kız 18 yaşlarındadır ve gift odur. Baş rahip onu kaçırılmaması için saklamıştır.

3.Puzzel

Ayin salonunda sunağın arkasında, İsa heykelinin tam altında büyük bir ayna vardır. Eğer aynaya biraz kutsal su atarlarsa Ayna dalgalanacaktır. Burada karakterlerin iki seçeneği vardır. İlki bekleyerek görüntüleri izlemek. İkincisi ise içine girmek. İçine girerlerse kilisenin 1960’da ki haline gidecekler ve orada bulunan kutsal haçı alacaklardır. Bunun için birkaç scholarla dövüşmeleri gerekmektedir.Eğer izlerlerse Scholarların Hacı çaldığını göreceklerdir.

Bölüm 3

Severs

Sözü söylediklerinde karşılarındaki duvar bir duman şeklinde dağılacaktır. Arkasında uzun başka bir tünel belirecektir. Tünelden devam ettiklerinde karşılarına bir yol ayrımı çıkacaktır. Ve severs’larla karşılaşacaklardır. Eğer sever liderlerine varırlarsa sever lideri neden geldiklerini soracaktır. Ritüel kitabını isterlerse dövüşmek zorunda kalacaklardır.

1.Puzzel

Ana kapıya geldiklerinde 4 muhafız karşılarına çıkacak ve onlardan da bir anahtar alacaklar. Bu anahtar kapıyı açacak anahtardır ama anahtarı takıp çevirmeleri ile birlikte duvarın iki yanında ayakta duran gargoyle’lar canlanacaktır. Gargoyle’ler ölümsüzdür ve öldürmenin tek yolu kalpleri üzerinde duran taşlar almaktır. Taşlar kapının iki yakasının ortasında ki boşlulara takılacak böylece kapı açılacaktır.

Bölüm 4

Seatle Üniversitesi

İçeri girdikleri zaman,karşılarına 8 tane bina çıkacaktır. Yemekhane,idare haricinde diğerleri fakülte binalarıdır. İdare binasının altındaki depodan scholar bölgesine giriş yapılabilir.

Binalar,Olaylar ve Puzzellar

İdare.

Buraya girdiklerinde lüks döşenmiş bir bekleme odası gibi yerler görecektirler. Ana kapıdan sonra yukarı çıkan bir merdiven,aşağıya inen bir merdiven ve 6 kapı göreceklerdir. Birinin üstünde danışma yazmaktadır. Danışmaya girerlerse Gwynth adında bir kadınla karşılaşırlar. Kadın okulda dönen bütün dedikoduları anlatabilir. Diğer kapıların içerisinde değişik insanlara rastlarlar. Merdiven den yukarı çıkarlarsa rektör ve bölüm başkanlarının oturduğu bölüme gelirler. Bütün bölüm başkanlarıyla konuşabilirler. Rektörün odasına girdiklerinde geniş bir oda görürler. Rektör odada değildir. Odayı biraz aradıklarında rektörün oturduğu masanın altında gizli bir bölme göreceklerdir. Buradan Scholarların girişini bulabilirler. Merdivenden aşağıya indiklerinde ise depo ve arşive geleceklerdir. Depo da giriş vardır ama müdürün odasından girişi öğrenmedilerse bulamayacaklardır. Arşivde ise yere düşmüş bir kitap bulacaklardır. Kitabın içinde anlamadıkları bir dilde yazılar olacaktır. Eğer kitabı dil bölümüne götürürlerse bunun eski İbra nice olduğunu öğreneceklerdir. Bunu okudukları zaman bir günlük olduğunu öğreneceklerdir. Günlük bir scholar’a aittir ve hediyeyi nasıl aradıklarını nerede olduğunu düşündükleri falan anlatılır.

Fizik Müh. Binası

Binada derslikler haricinde prof. Çalışma laboratuarları vardır. Bu bir prof. Kaybolmuştur ve ona ne olduğu bilinmemektedir. Laboratuarını aradıklarında bir deneyin hazır bulunduğunu göreceklerdir. Masanın üzerinde dört tane madde vardır. Potasyum,Sodyum,garip bir bitki ve bir karışım. Maddeleri doğru eklerlerse ve düzeneğin en sonundaki ispirto ocağını yakarlarsa an sondaki uçtan yeşilimsi bir sıvı akacaktır. Sıvı hızı arttırır. (Önemli bir not sıvıdan yanlarına alırlarsa kısa sürede uçtuğunu göreceklerdir ama sıvının süresi uzundur. Daha doğrusu normal bir insan 1 dakikayı yaşarken sıvıyı içen aynı zamanda 1 saat yaşayacaktır.)

Depodaki girişten girerlerse scholarların mabedine gireceklerdir. Giridklerinde yanlarında gift varsa gifti almaya çalışacaklar eğer yoksa onları öldürmeye çalışacaklardır. En sonunda Salisma’ya gelirler. Salismaya gelince Gift yanlarındaysa salisma gifti isteyecektir. Eğer yoksa onları öldürmeye çalışacaktır. Ve en sonunda ritüel için gerekli olan son parçayı alırlarsa Ritüel’i yapabilirler,yapmayada bilirler iki türlüde oyun biter.